Які підвіконня краще: секрети внутрішнього оформлення вікна
У нашій культурі ставлення до підвіконь - лише як до невід'ємної частини віконної конструкції: це плоска горизонтальна поверхня, яка надає вікну гармонійності, завершеності, а також служить допоміжним функціональним атрибутом інтер'єру кімнати. Підвіконня використовують під міні-вітрини, на яких встановлюють вазони, фоторамки, вазочки та інші декоративні предмети.
Однак у смарт-інтер'єрі підвіконня – це ще додаткова кухонна столешня, елемент відпочинку, місце читання книг. Загалом, функціональність підвіконня залежить від його конструкції, а також матеріалів, використаних у виготовленні. Перед тим як вибрати підвіконня, важливо врахувати вимоги, яким він повинен відповідати, а саме:
- міцність, опір механічному та УФ-впливу;
- водонепроникність;
- атоксичність, екологічна безпека;
- монолітність структури (відсутність пір, що акумулюють бруд);
- пристосованість до циркуляції теплових потоків, що виробляються приладами опалення (за рахунок незначного виступу за вертикальну поверхню стіни приміщення, підвіконня сприяє підняттю та перенаправленню теплого повітря всередину локації);
- інертність до перепаду температур;
- невибагливість у догляді;
- привабливий дизайн.
Які підвіконня – краще: пластикові, кам'яні чи дерев'яні? Які критерії вибору хорошого підвіконня для металопластикового вікна? З цими питаннями допоможуть розібратися наші фахівці, які мають багаторічний досвід виробництва та встановлення інтер'єрних поверхонь із матеріалів нового покоління.
Як вибрати підвіконня: алгоритм якості
ПВХ-підвіконня – поширений варіант виробів, що входять до комплектації металопластикових вікон. Популярність свою матеріал заслужив завдяки непоганим експлуатаційним характеристикам, широкій палітрі відтінків та відсутністю необхідності у періодичному фарбуванні.
На жаль, пластик пластику - різниця, тому перед тим, як вибрати підвіконня з ПВХ, ознайомтеся з маркою матеріалу та прочитайте відгуки в Мережі. Міцність підвіконня залежить від конструкції – наявності внутрішніх ребер жорсткості: чим їх більше – тим надійніша поверхня.
Дерев'яні підвіконня традиційно встановлюють із вікнами з натурального дерева. Як сировинну базу використовують клеєний брус і масив дуба, ясена, бука, сосни і т.д.
Незважаючи на попередню обробку поверхні лаками, фарбами та антисептиками (щоб посилити вологостійкість, інертність до температурних перепадів та вигоряння кольору), дерев'яні підвіконня менш практичні, ніж полімерні. До того ж потребують періодичної реставрації. До цієї категорії виробів відносяться також підвіконня з ДСП, МДФ та полімерно-деревних композитів.
Кам'яні підвіконня – це надійно, респектабельно та дорого. Завдяки автентичним фізичним властивостям натурального каменю, а також оригінальній природній естетиці мармуру, граніту та оніксу, у вас вийде не просто внутрішній елемент вікна, а справжня прикраса кімнати.
Незважаючи на масу переваг, є у підвіконь з натурального каменю та мінуси: холодна поверхня або, навпаки, сильне нагрівання (за рахунок постійно інсоляції). Світлий мармур «втратить» колір, якщо на нього пролити чорну каву або червоне вино. При сильному ударі об поверхню натуральний камінь може тріснути.
Підвіконня зі штучного каменю: межа досконалості
Яке підвіконня вибрати, щоб вгадати і з міцністю, і опір зносу, і з адаптацією під внутрішній мікроклімат приміщення, до того ж, красивий і недорогий?
Більшість клієнтів зробили свій вибір на користь композитів на основі натуральної кам'яної крихти.
Підвіконня зі штучного каменю – це широкий асортимент виробів з акрилового та кварцового каменю, за властивостями максимально наближених до природних гірських порід.
У складі матеріалів – натуральні мінерали (крихта мармуру або граніту) у певному відсотковому співвідношенні, а також сполучні полімери та смоли. Такі підвіконня повністю відповідають екологічним стандартам безпеки та можуть бути встановлені у приміщеннях житлового типу, а також кухнях та дитячих спальнях.
У каталозі компанії "Neolit" представлені культові моделі акрилату та кварцового агломерату від провідних світових марок.
За рахунок простоти в обробці, зі штучного каменю виходять підвіконня різної геометричної форми та будь-якої технічної складності.
Невелика конкуренція всередині сегмента також присутня: характеристики міцності кварцового агломерату (у складі якого – до 95% дрібної гірської фракції) трохи вище показників акрилату.
Яке підвіконня вибрати з установкою: думка фахівців
Матовий чи глянсовий, темний чи білий, вузький чи широкий? Відносного геометрії, колірного виконання та структури поверхні категоричних рецептів немає: ви можете вибрати той варіант підвіконня, який найбільш вдало підходить інтер'єру кімнати, імпонує дизайну вікна та задовольняє ваші естетичні запити.
У нашого консультанта ви можете дізнатися детальніше, як вибрати підвіконня для пластикового вікна, а також чим відрізняються експлуатаційні властивості представлених матеріалів. Вся інформація ґрунтується на практичних висновках. Своїм клієнтам ми рекомендуємо лише те, що схвалено часом!