Яка столешня краще матова чи глянсова: всі за і проти? - статті від Neolit
  • 15.08.2018 23:39

Матова або глянсова: вибираємо найкращу столешню для кухні

Вибираючи робочу поверхню для кухні, ми хочемо, щоб вона була універсальною, красивою та неодмінно міцною. У якому б режимі ми не експлуатували столешню, «працює» вона на зношування, у зв'язку з чим і вимоги до неї – особливі.

Столешня – невід'ємний елемент кухонного столу, а ще це «кришка» тумби, поверхня барної стійки (якщо така передбачена інтер'єром) та обробної зони. Ідеальна столешня – довговічна, гігієнічна та невибаглива у догляді.

Що ж до естетичних чинників, тут ми вибираємо з різноманітності кольорів та фактур. До останніх відноситься такий візуальний ефект, як матовість чи глянсовість. Яка ж столешня – краще?

Спочатку розберемося, від чого залежить характерний блиск поверхні чи, відповідно, його відсутність. Естетичний ефект – результат фізичних якостей матеріалу чи технології його обробки (покриття). Виблискування характерно сталі, скла, ламінованої під глянець МДФ або ДСП, лакованого дерева, керамічної плитки, натурального граніту та мармуру.

Спеціальні технології, що застосовуються для обробки штучного каменю (наприклад, акрилату), також дозволяють досягати бажаного блиску.

Агломерат, що на більш ніж 90% складається з дрібної мінеральної (кварцової) фракції та полімерних смол, представлений у кількох фактурних варіантах. Ви можете замовити столешню з легкою відбивною властивістю (глянсову) або тотально матову. Але яка краще з естетичної та практичної сторони?

Глянцева столешня: «за» та «проти»

  • Поверхні з характерним блискучим глянцевим візуально розширюють простір кухні, що важливо для малометражних, затемнених приміщень, позбавлених повноцінного сонячного світла.
  • Особливо розкривається фактура в однотонних (класичних) та яскравих тонах. Гарно виглядає візерункова глянсова поверхня, що імітує мармур або зернистий малюнок кварцу.
  • Глянець універсальний, оскільки підходить під будь-які інтер'єрні стилі.
  • Кухня, де є глянцеві столешні, завжди виглядає новою, доглянутою.
  • Глянцева столешня будь-якого відтінку добре комбінується з іншими матеріалами, що є в кухонному приміщенні (натуральним деревом, пластиком, керамікою, металом, склом тощо).
  • Глянцеві столешні з інноваційних матеріалів, до яких належить акрилат і кварцит, добре переносять інтенсивну механічну дію, не бояться вологи, побутової хімії, перепадів температур.

Мабуть, головний «мінус» глянсової поверхні – маркість (на ній видно відбитки пальців), але якщо за цим уважно стежити та проводити належний догляд – цей недолік зникає.

Яку столешню вибрати: глянсову чи матову? Думка фахівців

Сучасні технології дозволяють досягати різного ступеня глянцевості. Так, наприклад, столешня зі штучного каменю, яку отримують в результаті механічної обробки спеціальними абразивними інструментами, по-різному віддзеркалює при яскравому та тьмяному освітленні.

Сяйво збільшують мікроскопічні вкраплення мінералів, наділені високими здібностями, що відбивають.

Темні однотонні поверхні після ретельного полірування перетворюються буквально на дзеркальні (а це – більший вишукування). Даний тип столешні чудово вписується в інтер'єр хай-тек чи модерн.

Цікаво виглядають напівглянсові поверхні, що однаково підходять і для столу, і для барної стійки. Матеріал часто використовують в інтер'єрах з вбудованим світлодіодним підсвічуванням, завдяки чому посилюється ефект ілюмінації. Напівглянцеві поверхні найпрактичніші в побуті, тому наша компанія рекомендує вибирати саме цей тип полірування.

столешні в матовій фактурі не варто ставити в зону підвищеної відвідуваності - там, де можуть накопичуватися відбитки пальців. Потрібно буде докладати зусиль для догляду за усунення відбитків.

Для невеликого приміщення підійдуть столешні в світлих тонах, тоді як темні, насичені краще поєднувати зі світлими фасадами шаф і великою кількістю скла.

Відповідь на запитання «Яка столешня краще: матова чи глянсова?», – саме у вашому випадку зможе підказати фахівець. Дизайнери компанії "Neolit", які займаються виготовленням різних виробів зі штучного каменю, знають усі технічні нюанси матеріалів, з якими працюють.

Розкажіть їм про параметри приміщення, стильовий концепт, формат меблів – і вони допоможуть підібрати ідеальну фактуру для якісної столешні!

Комментарии (0)