Яка столешня краще кварцова чи акрилова, всі плюси та мінуси! - статті від Neolit
 • 26.12.2018 17:04

Найбільш популярним матеріалом для виготовлення столешні є штучний камінь, а саме два його різновиди: акриловий композит та кварцовий агломерат. Кожен з цих видів, незважаючи на схожість основних експлуатаційних властивостей (надійності, довговічності, вологостійкості, антибактеріальних якостей та екологічної безпеки), має свої переваги та недоліки, які необхідно враховувати, якщо ви хочете вирішити для себе: кварцова або акрилова столешня краще підійде для вашої кухні. Ми докладніше зупинимося на відмінностях акрилового каменю від агломерату, на плюсах і мінусах, щоб ви могли зробити усвідомлений правильний вибір.

Зовнішні відмінності кварцових столешень від акрилових

Перш ніж говорити про переваги та недоліки основних двох видів штучного каменю, необхідно зрозуміти, чим вони відрізняються зовні і як відрізнити кварцовий агломерат від акрилу. Головними відмінними рисами столешень та інших виробів з акрилового каменю є:

 • тепла на дотик поверхня:, а ось вироби з кварцового агломерату будуть холодними навіть на кухні з включеною духовкою та варильною поверхнею;
 • наявність підоснови: для кварцового каменю вона зазвичай не використовується і може бути присутня в конструкції лише в поодиноких випадках (за бажанням замовника), для акрилових столешень використовується шліфована вологостійка фанера.
 • відсутність стиків у столешнях великої довжини: у виробів з агломерату місце стикування окремих деталей, хоч трохи, але помітно;
 • наявність помітних деформацій від перепадів температур та подряпин від механічного впливу, які на кварцовому камені відсутні.

Крім того, зовні текстура поверхні кварцового агломерату практично не відрізняється від натурального мінералу, а от у акрилового каменю вона більше нагадує пластик із вкрапленнями твердих частинок.

Плюси та мінуси столешень з кварцового та акрилового штучного каменю

Вибираючи, з якого виду штучного каменю краще купити столешень на кухню, необхідно уявляти, з чого вони виготовляються, враховувати основні характеристики та властивості кожного матеріалу, його переваги і недоліки.

Кварцовий агломерат до 95% складається з подрібненого натурального кварцу - одного з найбільш твердих мінералів на Землі, - з додаванням полімерної смоли та пігменту, що барвить. До основних його переваг над акриловим каменем слід віднести:

 • високу міцність та здатність витримувати значні механічні навантаження, що виключає утворення тріщин та сколів;
 • твердість і зносостійкість поверхні, що знижують до мінімуму можливість появи подряпин і потертостей: столешня з кварцового агломерату може експлуатуватися в найбільш інтенсивному режимі, не втрачаючи свого первозданного зовнішнього вигляду;
 • більш високу термічну та хімічну стійкість;
 • максимально наближену до натуральних відтінків палітру кольорів.

До недоліків кварцового агломерату можна віднести складність його обробки, що дозволяє виготовляти з нього лише вироби стандартної форми, ускладнюючи реставрацію поверхні, якщо її все ж таки вдасться подряпати або пошкодити іншим способом.

Акриловий камінь, що має у своєму складі лише 70% подрібнених мінералів, пов'язаних акриловою смолою, відрізняється такими перевагами:

 • ширшою палітрою кольорів, завдяки використанню різних барвників;
 • більшою м'якістю, порівняно з кварцовим каменем, та термопластичністю, що дозволяє виготовляти з нього столешені будь-якої складної конфігурації;
 • ремонтопридатністю, що дозволяє видаляти подряпини з поверхні шляхом її шліфування;
 • можливістю виготовляти вироби будь-якої довжини без видимих ​​швів.

Звичайно, по міцності акриловий камінь поступається агломерату, але має інші переваги, що роблять його не менш прийнятним матеріалом для виготовлення столешень. Остаточний вибір штучного каменю кожен має зробити сам!

Замовляйте виготовлення кварцової або акрилової столешені в нашій компанії Neolit!

Комментарии (0)