Надзвичайно ефектні, функціональні вироби з акрилу відрізняються довгостроковою службою. Під поняттям виробу з акрилу в цій статті виступають не пластмасовий ширвжиток, а сучасний матеріал. Штучний камінь, як його називають, найбільш точно відбиває його сутність, бо за всіма ознаками він найближчий дійсно до каменю.
Як і у природного каменю, в його основі лежить кристалічна хімічна ґрата. Але не тільки будова робить камінь найміцнішим матеріалом на землі. Він складається, як правило, з безлічі вкраплень хімічних елементів, різних за своїми властивостями та будовою. Саме така різнорідність і надає каменю міцності. Майже той самий парадокс успішно скопійований у природи в штучному камені Hanex, який є композитним складом.
Hanex складається з:
- певного мінерального наповнювача;
- акрилової смоли;
- барвника-пігменту.
Якщо точніше, то складається він із певного мінерального наповнювача, акрилової смоли та барвника-пігменту. Якщо говорити ще точніше, композитний склад є цілісним матеріалом. Це означає, що камінь Hanex фарбований поступово на всю глибину. Особливий клей для з'єднання окремих частин збігається з усіма пунктами з фактурою каменю.
Завдяки цьому створюється ілюзія, що вироби з акрилу (переважно для внутрішнього дизайну приміщень) відлиті цілком і є монолітами. Враження це необманливе, оскільки шви справді стають частиною загальної конструкції, гладкою та цільною. Вони настільки герметичні, що, наприклад, підвіконня зі штучного каменю або столешні не мають і натяку на стики, щілини або з'єднання.
Переваги виробів з Hanex
Окрім цього, один з найкращих винаходів людства останнім часом, Hanex – щільний та твердий матеріал. У ньому не заводяться патогенні мікроорганізми, вічні супутники кухонь та вогкості, грибки та пліснява. Не дарма ж на кухнях у будівлях старовинних будівель, які дивом уціліли до наших днів, підлога викладена кам'яною плиткою, а робоча поверхня виточена з масивної кам'яної плити — на камені практично не заводилася пліснява.
Сьогодні у професії каменотеса вже немає такої виснажливої підготовчої роботи з чорнового обтеску каменю або природного валуна під предмети побуту та інтер'єру. Сьогодні більшого поширення набули вироби з акрилу, того ж каменю, але створеного в штучних умовах. Саме тому стало можливим формувати вироби ще на процесі виливки в плоскі, зручні для роботи заготівлі. Потім з них за спеціальними технологіями та за індивідуальними розмірами вирізаються, скажімо, підвіконня зі штучного каменю, столешні або чудово гладкі поверхні стійок для бару.
У приміщеннях традиційно гладкі предмети меблів та інтер'єру не тьмяніють з часом, не схильні вони і до розтріскування. Меблі з акрилового каменю не «поведе» і не пошкодить, вона не схильна до усихання і деформації, як звичні предмети інтер'єру з ДСП. За своїм дизайном вона набагато ближче до кадрів з фільму про далеке і прекрасне майбутнє людської раси: гладкі, обтічні, ергономічні форми, без кутів та стиків.
На відміну від натурального каменю, який має внаслідок поважного віку (адже звичайний камень налічує вік у мільйони років) дещо пористу структуру, штучний камінь дуже гігієнічний. З поверхні Hanex легко витерти рідину, жир, фарбу, хімічну сполуку.
Не варто думати, що сучасний матеріал годиться тільки для хай-текових композицій у меблів та дизайні. Все, що можна зробити з дерева, металу, пластмаси та каменю: традиційні гладкі підвіконня зі штучного каменю або книжкові полиці з журнальним столиком – все це можна виконати і зі штучного каменю.